Adres oddziau:
VIEGA PROFIPRESS mufa fi-18mm

VIEGA PROFIPRESS mufa fi-18mm

Długość:
Szerokość:
Wysokość:
Waga:
Załączniki Dostępność
Adres oddziau:

Produkt jest:
100469
Zapytaj o cenę zł
szt
Produkt
zostanie dodany do
listy zakupów
Twoje dane kontaktowe

Wybierz oddział znajdujący się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Twoim zapytaniem zajmie się dział handlowy zajmujący się interesującym Cię produktem.

Wyślij kopię zapytania do mnie na e-mail


Opis

Złączki zaciskowe do instalacji z miedzi
Podobnie jak połączenia lutowane połączenie to należy do grupy połączeń nierozłącznych i może być stosowane w: instalacjach grzewczych i sanitarnych, instalacjach wody deszczowej, instalacjach sprężonego powietrza, w instalacjach przemysłowych i o szczególnych wymaganiach (po uzgodnieniu z producentem). Dzięki zmianom prawnym w Polsce, połączenie to zostało dopuszczone również do instalacji gazu ziemnego. Wykonanie połączenia metodą zaprasowywania promieniowego możliwe jest przy zastosowaniu odpowiednich łączników (złączek zaciskowych) oraz specjalnego narzędzia (zaciskarki) z wymiennymi szczękami dostosowanymi do średnicy łączników i przewodów. Wykonanie połączenia zaciskowego jest bardzo proste i szybkie. Zaprasowywanie (zacisk) polega na odkształceniu łącznika, rury i uszczelki (o-ring) w taki sposób, aby powstało szczelne i trwałe połączenie.

Złączki zaprasowywane posiadają ponadto względem rury instalacyjnej odpowiednią tolerancję, która pozwala na swobodny wypływ wody (przed zaprasowaniem) i zlokalizowanie niezaprasowanego połączenia w instalacji już na etapie próby ciśnieniowej. Zgodnie z zasadą ? ?Niezaciśnięte ? nieszczelne?. Rozmawiając z projektantami i wykonawcami instalacji sanitarnych niemal zawsze pojawia się pytanie o sens stosowania połączeń zaciskowych przy wykonywaniu instalacji z miedzi. Główną i najważniejszą zaletą tego rozwiązania wydaje się być zminimalizowany czas wykonania połączenia. Oszczędność czasu może być bezpośrednio przełożona na ilość pracy, możliwej do wykonania w tym czasie, a co się z tym wiąże z zyskiem. Każda zaoszczędzona godzina to zysk dla inwestora, a dla firmy instalatorskiej możliwość wykonania kolejnej inwestycji i maksymalizacji zysków.  Im większe średnice łączonych rur, tym bardziej wzrasta ekonomiczne uzasadnienie stosowania systemu zaciskowego. Wynika to z dłuższego czasu przygotowywania i podgrzewania złącza lutowanego przy niezmiennie krótkim czasie wykonania połączenia zaciskanego. Również wykonanie połączenia lutowanego na budowie przy niskich temperaturach zewnętrznych i dużych średnicach rur może być, w przeciwieństwie do połączeń zaciskowych, kłopotliwe i czasochłonne. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż narażona na miejscowy wzrost temperatury podczas lutowania rura miedziana stanowi potencjalne ognisko korozji.

A oto dodatkowe zalety systemu zaciskowego, jakich może się spodziewać instalator:
niezwykle, nieporównywalnie krótki czas montażu - czas zaciskania to tylko 7-15 sekund!
prostota i pewność połączeń,
brak pracy z otwartym ogniem podczas montażu - wyeliminowane niebezpieczeństwo pożaru i poparzeń,
system nadaje się doskonale do remontów i szybkiego usuwania awarii - można zaciskać w miejscu przecieku,
czystość pracy i otoczenia,
dowolny wybór narzędzi.



Długość (cm) 2,7
Szerokość (cm) 2
Wysokość (cm) 2
Waga (kg) 0,013