Adres oddziau:
adiam talerz dwurzędowy ATRAKS 125mm
ADIAM

adiam talerz dwurzędowy ATRAKS 125mm

Długość:
Szerokość:
Wysokość:
Waga:
Załączniki Dostępność
Adres oddziau:

Produkt jest:
*
Zapytaj o cenę zł
szt
Produkt
zostanie dodany do
listy zakupów
Twoje dane kontaktowe

Wybierz oddział znajdujący się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Twoim zapytaniem zajmie się dział handlowy zajmujący się interesującym Cię produktem.

Wyślij kopię zapytania do mnie na e-mail


Opis

Talerz szlifierski COBRA ATRAX

Jest to popularne narzędzie przeznaczone do szlifowania twardych materiałów budowlanych,

szczególnie polecane do betonu.

Dwa rzędy segmentów zapewniają wydajną pracę i dużą trwałość narzędzia.

Dostępne są w rozmiarach 125 i 180 mm i przeznaczone do pracy ze szlifierką kątową.

 

 

 

Dostępne w rozmiarze 125 mm, otwór mocujący 22,23 mm.

 

Talerze szlifierskie są bardzo popularne

 

Talerze szlifierskie do jedna z wyspecjalizowanych grup narzędzi diamentowych stosowanych powszechnie w budownictwie. Nadaja się one wyłącznie do szlifowania i zwykle używane są w sytuacji, gdy konieczne jest zniwelowanie nierówności ścian czy posadzek oraz usuniecie warstw np. kleju czy farby.  

Jeśli powierzchnia betonowych scian lub stropów ma być widoczna i pozbawiona dodatkowych wykończeń, czyli być tzw. betonem architektonicznym,

to roboty betonowe muszą być wykonane szczególnie starannie. Często jednak niewielkie nawet błędy powodują powstanie na powierzchni nierówności, które trzeba usunąć. Podobnie w sytuacji, gdy remontowana jest konstrukcja betonowa, na przykład mostu, której części skoroAdowały powierzchniowo lub uległy biokorozji. Również, gdy podczas wykonywania posadzki wystąpiły nierówności jej powierzchni, szczególnie przy ścianach czy słupach. Podobnie, gdy trzeba wykonać fazowanie krawędzi elementów konstrukcji czy też jej licowania . Czy wreszcie, kiedy musimy usunąć warstwę kleju lub farby aby przygotować podłoże pod nowe wykończenie. Wtedy właśnie przystępuje do akcji szlifierka kątowa z talerzem szlifierskim.

Najbardziej popularnym i najłatwiej dostępnym rodzajem talerzy są tzw. jedno lub dwurzędowe. Lekko dopasowane do krzywizny talerza, prostopadłościenne segmenty o wysokości od 5 do 8 mm, umieszczone obwodowo w jednym lub dwóch rzędach są zgrzane ze stalowym dyskiem nośnym.

To najprostsze i najstarsze rozwiązanie zapewnia stabilną pracę a narzędzie, oczywiście przy właściwym doborze typu segmentów do szlifowanego materiału, uzyskuje zwykle bardzo dobrą wydajność. W ostatnich latach obok klasycznych talerzy jedno i dwurzędowych pojawiły się na rynku talerze z segmentami o bardzo różnorodnych kształtach oraz z segmentem ciągłym turbo. Według producentów, kształty te mają zapewnić łatwiejszą obróbkę oraz ułatwić odsysanie pyłu powstałego ze ścierania materiału.

Opinie użytkowników na temat wpływu kształtu segmentów na przebieg pracy są bardzo różne, można mieć wrażenie że efekty marketingowe często przeważają w tym przypadku nad technicznymi.

Z pewnością sposób ukształtowania i wykonania talerza stalowego, będącego nośnikiem segmentów ma duże znaczenie dla przebiegu pracy. Ilość, wielkość i kształt otworów w dysku mają wpływ na możliwość odsysania pyłów. Zmniejszają też wagę narzędzia, co również ma duże znaczenie dla operatora. Praca talerzem o średnicy 110  115 mm na nikim nie zrobi wrażenia, jednak szlifowanie, zwłaszcza przez dłuższy czas talerzem o średnicy 180 czy 230 mm może bardzo zmęczyć nawet silnego pracownika. Pokonanie efektu żyroskopowego podczas przemieszczania obracającego się z dużą prędkością talerza wymaga także użycia dużej siły. Dlatego też pojawiły się talerze z dyskami wykonanymi ze stopów aluminium, znacznie lżejsze, lecz i znacznie droższe od tych standardowych. Firmy oferują różnorodne wyposażenie pozwalające na podtrzymanie szlifierki, co odciąża operatora i pozwala na łatwiejsze, tym samym dłuższe wykonywanie pracy.

Jakość / gładkość  powierzchni uzyskanej po szlifowaniu talerzem zależy od wielu czynników.

Im bardziej miękkie segmenty oraz mniejsze przerwy pomiędzy nimi, tym gładkość powierzchni po zakończeniu pracy powinna być bardziej gładka. Do obróbki krawędzi należy zdecydowanie polecić segmenty turbo.

Oczywiście do szlifowania świeżego betonu czy zapraw używanych do wykonywania posadzek należy używać wyłącznie talerzy o odpowiedniej specyfikacji, wyposażonych w twarde segmenty.

Tylko takie pozwolą uzyskać satysfakcjonującą wydajność narzędzia.

Z kolei do obróbki na przykład krawędzi twardych płytek okładzinowych stosowane są chętnie talerz pokryte diamentami w procesie galwanizacji lub lutowania próżniowego. Dzięki odpowiedniej gradacji ziaren diamentów oraz szczególnej ich agresywności umożliwiają obróbkę nawet najtwardszych gresów i innych materiałów ceramicznych.

 

Najmłodsza grupą talerzy stanowią te z segmentami z diamentu polikrystalicznego  PCD. Połówki, ćwiartki lub wręcz ułamki walców o średnicy rzędu 4  5 mm i podobnej długości , wlutowane w powierzchnię roboczą talerza w ilości od kilku do kilkunastu sztuk są bardzo agresywnym i sprawnym narzędziem umożliwiającym łatwe i szybkie wyrównanie powierzchni a w szczególności oczyszczenie jej z pozostałości kleju, zaprawy, farby. Narzędzia te są jeszcze wciąż droższe od tych klasycznych, mają jednak zupełnie inne właściwości i bardzo dużą żywotność.